Skip links

PEYZAJ ÇÖZÜMLERİ

PEYZAJ ÇÖZÜMLERİ

DIŞ PEYZAJ

Asla ilk izlenimin gücünü küçümsemeyin. Açık peyzaj ve bahçeye yatırım yaparak ziyaretçilerinizi doğal güzelliklerle selamlayın. Projenizi tamamlama yeteneği, deneyimi ve kabiliyeti olan bir peyzaj firması bulmak önemlidir. Ark Company Botanik projeleri her birimize özel bir ekip ve proje yöneticisi ile yaklaşmaktadır; bu nedenle, projenin hangi aşamasında olursa olsun, kimin sorumlu olduğunu ve tutarlı bir iletişim noktası olduğunu biliyorsunuzdur. Portföyümüz hem büyük ölçekli ticari alanları hem de özel konut projelerini içermektedir. İşletmenizi ziyaretçilere tanıtmanın girişinizi yemyeşil bitki örtüsü ile süslemekten daha iyi bir yolu yoktur. Ark Company, girişlerini firmaların kendileri gibi benzersiz tasarımlarla güzelleştirmek için her türlü işletme ile birlikte çalışmaktadır. Peyzaj mimarlarımız, müşterileri ve meslektaşları memnun eden ve ilham veren misafirperver bir tasarım oluşturmak için sizinle birlikte çalışacaktır.

İÇ PEYZAJ

İç mekan bitkileri, optimum atmosferi sağlamak isteyen işletmeler için önemlidir. Bitkiler harika görünüyor ve dünyada araştırılmış sağlık yararları var. Ark Company botanik, çalışma alanınızı iyileştirecek çeşitli iç peyzaj yöntemleri ve hizmetleri sunmaktadır. İç mekan bitkileri sizin için ne ifade ediyor? Bitkiler basit estetiğin çok ötesine geçer. Tasarımcılarımız ve peyzaj mühendislerimiz, duyuları harekete geçiren tüm iç ortamları yaratırlar. Bunu yaparken çalışanlarınızı ve müşterilerinizi harika hissetmenizi sağlıyoruz. Resepsiyonlardan ofis katlarına ve ortak alanlara kadar, Ark Botanik iç mekan bitki hizmetleri size kalıcı bir izlenim bırakan olumlu ve misafirperver bir ortam sunar. Karanlık bina köşelerini canlı yeşillik ve yeşilliklerle aydınlatıyoruz, boş duvarlara renk ve yaşam getiriyoruz ve çalışanlarınıza yeni görünümler ve taze kokular sunuyoruz. Nerede olursanız olun, Ark Company Botanik her tür ve büyüklükteki işletmeler için çok çeşitli iç mekan bitkileri, ofis bitkileri, iç peyzaj ve tam bir iç mekan tesis servisi tasarlar, inşa eder ve hizmet eder.

DİKEY BAHÇE SİSTEMLERİ

Dikey bahçe, hidroponik kullanarak dikey olarak asılmış bir panelde bitki yetiştirmek için kullanılan bir tekniktir. Bu benzersiz yapılar bağımsız olabilir veya bir duvara tutturulabilir. Eski uygarlıklardan bu yana dikey bahçeler kullanılmıştır; birçok modern dikey bahçe yıllarca sürebilir ve günümüz işlerine bir doğa patlaması verebilir. Dikey bahçeler pek çok farklı isimle geçmektedir: canlı yeşil duvarlar, canlı duvarlar ve yosun duvarları sadece birkaç isim. Onlara ne söylerseniz söyleyin, bitki yaşamının bu dikey yapıları bir resim çerçevesi kadar küçük veya 60 ft genişliğinde bir başyapıt kadar büyük olabilir. Dikey bahçeler otel lobilerine, büyük şirket merkezlerine ve hatta küçük bir konut arka bahçesine yerleştirilebilir. Dikey bahçeler yalnızca etkileyici görünmekle kalmaz, aynı zamanda çevrenizde daha rahat hissetmenizi sağlamak için doğanın doğal sakinleştirici güçlerinden yararlanır.

HYDROSEEDING ÇİMİ UYGULAMA

Ayrıca sprey çimi olarak da bilinen Hydroseeding, çimleri püskürterek çıkarma yöntemidir. Çalışmalar sonucunda toprağın özelliklerine göre hazırlanan organik karışımın püskürtülerek uygulanmasıyla yapılan Hydroseeding yöntemi en kısa sürede en iyi sonucu verir. Hidro-tohumlama tekniğinin seçiminde en büyük faktör, normal yöntemlerle çimlerin yetiştirilemediği alanlarda kolayca uygulanabilmesidir. Hem arazi koşullarından hem de yükseklik farklarından veya eğimden kaynaklanan sorunları ortadan kaldıran bu yöntem, pratikliği ve kısa vadeli sonuçları ile dünyada yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir.

• Çimlenme için toprak taşımaya ihtiyaç duymayan bir tekniktir.
• İşçilik, bakım maliyetleri ve toprak hazırlığını ortadan kaldırdığı için çok ekonomiktir.
• Uygulaması çok kolay ve hızlıdır.
• Tüm yıl boyunca uygulanabilir.
• Tohumun çimlenmesi için gerekli malzemeleri içerir. Bu bakım maliyetlerini azaltır.
• Nemlendirmeyi içerdiğinden, ilkbahar ve yaz aylarında sulamayı neredeyse yarı yarıya azaltır.
• Her yerdeki tohumların eşit dağılımı, ekili alanların görünümünü iyileştirir.
• Tohum için uygun toprak seçiminden sizi kurtarır. Tüm çim tohumlarından verim elde edilir.
• Uygulamadan 3 saat sonra ülkemizin sorunlarından biri olan yağmura ve rüzgâr erozyonuna karşı koruma geliştirir.
• Atıkların doğal hayattan etkilerini en hızlı şekilde giderir ve uygulandığı ortamı yeşil gösterir.

Daha İyi Yaşam İçin Dünyayı İnşa Ediyoruz

İnşaat ÇözümleriMobilya ÇözümleriPeyzaj ÇözümleriAydınlatma ÇözümleriŞehir Mobilyaları Çözümleri Ekran ÇözümleriTeknoloji Çözümleri

İnşaat
Çözümleri
Mobilya
Çözümleri
Peyzaj
Çözümleri
Aydınlatma
Çözümleri
Şehir Mobilyaları
Çözümleri
Ekran
Çözümleri
Teknoloji
Çözümleri